Piatok 21. júna, 2024
Premiéra SR Roberta Fica (15.5) po streľbe previezli do nemocnice v Banskej Bystrici. Na snímke polícia v areáli Rooseveltovej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici 16. mája 2024. (FOTO TASR - Ján Krošlák)

Prokurátor navrhuje väzbu pre obvineného zo streľby na premiéra

Prokurátor navrhuje väzbu pre obvineného Juraja Cintulu, ktorý v stredu (15. 5.) viacerými strelami ťažko zranil predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD). O návrhu na vzatie obvineného do väzby bude v sobotu (18. 5.) rozhodovať Špecializovaný trestný súd (ŠTS). Informovala o tom hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

„Prokurátor žiada pre obvineného väzbu z dôvodu možného úteku, ako aj z dôvodu pokračovania v trestnej činnosti, teda útekovú a preventívnu väzbu,“ priblížila hovorkyňa. Sudca pre prípravné konanie určil termín výsluchu na sobotu doobeda. „O rozhodnutí sudcu budeme informovať,“ podotkla.

Návrh prokurátora Generálnej prokuratúry (GP) SR na vzatie obvineného J. Cintulu. do väzby prevzal ŠTS v piatok o 13.39 h. Muž je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

Podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby potvrdila v piatok popoludní aj GP SR. „Orgány činné v trestnom konaní aktuálne robia všetko pre náležité objasnenie citlivej veci a spravodlivé potrestanie páchateľa. Vec je v štádiu prípravného konania, ktoré je neverejné, preto nie je možné informovať bližšie,“ uviedla hovorkyňa GP Zuzana Drobová. Doplnila, že v prípade, keď to stav konaní dovolí, poskytne prokuratúra ďalšie podstatné faktografické informácie.

Prečítajte si aj