Sobota 2. marca, 2024
Poslanec Roman Michelko (SNS)(Foto: FB / Roman Michelko)

R. Michelko pripustil, že ohľadom premlčacích lehôt v iných krajinách možno nedostali presné informácie

Predseda Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) pripustil korekciu novely Trestného zákona v prípade, že ho prezidentka Zuzana Čaputová vráti do parlamentu. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Poslankyňa parlamentu Mária Kolíková (SaS) pripomenula, že koalícia klame pri premlčacích lehotách, keď Slovensko porovnáva s inými krajinami.

„Sme schopní otvoriť o tomto debatu a vieme prípadne urobiť nejakú korekciu,“ avizoval R. Michelko s tým, že si uvedomuje extrémnu citlivosť témy, týkajúcej sa násilných trestných činov. Konali však podľa jeho slov v dobrej viere, že zákon menia podľa okolitých vyspelých krajín, kde bol prediskutovaný odborníkmi.

M. Kolíková upozornila na nepravdy pri porovnaní premlčacích lehôt s krajinami ako Česko, Rakúsko alebo Nemecko. „Je tam proste niečo úplne iné,“ poznamenala pri poukázaní na ustanovenia o premlčacích lehotách v trestných kódexoch iných krajín. R. Michelko sa vyjadril, že možno nedostali „úplne presné informácie“.

Prečo existuje ľudstvo?

Prečítajte si aj