O nás
Streda 29. novembra, 2023

O nás

Naše poslanie

Epoch Times Slovensko je štartujúcou slovenskou edíciou denníka The Epoch Times, štvrtého najväčšieho spravodajského média v USA podľa počtu online predplatiteľov. Zameriavame sa na hľadanie pravdy prostredníctvom hĺbkovej, investigatívnej a nezávislej žurnalistiky, stojacej mimo politických záujmov a honby za ziskom, s cieľom slúžiť verejnému záujmu a niesť pri tom skutočnú zodpovednosť voči spoločnosti. Čitateľov informujeme o aktuálnych a dôležitých témach, rozširujúcich a pozdvihujúcich myseľ; podporujeme racionálnu a vyváženú diskusiu, ktorá je rozhodujúca pre posilnenie zdravej demokracie a súcitnej spoločnosti. Skúmame témy prehliadané alebo ignorované inými médiami, zameriavame sa skôr na to, čo je v spoločnosti dobré, než na to, čo ľudí rozdeľuje a podávame správy s rešpektom, porozumením a odvahou. Naša misia je inšpirovaná osobnými skúsenosťami našich zakladateľov. Tí čelili tlaku v komunistickej Číne a ich snahou je prinášať čestné, necenzurované správy napriek dlhodobému útlaku a násiliu.

Naše hodnoty:

Pravdivosť

Dodržiavame zásady faktickej presnosti a nestrannosti, čím si plníme záväzok voči transparentnej, spravodlivej a objektívnej komunikácii.

Súcit

Sme empatickí voči ostatným; zdržiavame sa odvety a osobných útokov; zapájame sa do úctivého dialógu o konštruktívnych riešeniach bežných problémov bežných ľudí s rôznymi – niekedy aj protichodnými – názormi.

Starostlivosť

Podporujeme našich čitateľov a prinášame im užitočné informácie. Dbáme na ich úžitok a ľudskú dôstojnosť tým, že pre nich píšeme o najpodstatnejších veciach.

Bezúhonnosť

Konáme v súlade s etickými zásadami, ktoré hlásame; odmietame kompromisy v otázkach pravdy, presnosti, nestrannosti a spravodlivosti.

Spoločenská zodpovednosť

Prinášame obsah, predstavujúci to najlepšie z ľudských skúseností, vrcholné úspechy ľudstva v oblasti kultúry. Snažíme sa našim čitateľom priniesť príjemný zážitok a prospech.

Príbeh našej materskej spoločnosti The Epoch Times

(Vľavo) Zamestnanci tlačiarne, ktorá tlačí hongkonské vydanie The Epoch Times, reagujú na požiar založený štyrmi maskovanými mužmi 19. novembra 2019. (Vpravo) Na zábere z bezpečnostnej kamery z 12. apríla 2021 je vidieť votrelcov oblečených v čiernom. Jeden z nich drží v ruke kladivo a poškodzuje zariadenie tlačiarenského lisu v tlačiarni hongkonského vydania The Epoch Times.

Prečo milióny ľudí dôverujú pravdivým a objektívnym správam denníka The Epoch Times? Naši čitatelia a sledovatelia nám potvrdzujú, že naše spravodajstvo je čestné, odvážne a zároveň nekompromisné. Nedovolíme, aby politická či ideologická zaujatosť pošpinila našu snahu o špičkovú investigatívnu prácu. Preto sú médiá The Epoch Times celosvetovo najrýchlejšie rastúcou a najdôveryhodnejšou mediálnou spoločnosťou.

V našich správach sa snažíme obnoviť Pravdu a Tradíciu ako základné piliere pravej žurnalistiky. Hovorenie pravdy je tým hlavným dôvodom, prečo niekoľkí Američania čínskeho pôvodu založili The Epoch Times v suteréne v Atlante. Postupne sme sa rozrástli na rešpektovanú inštitúciu, pričom sa držíme svojich koreňov a prinášame vám správy a informácie, o ktorých sa od našich kolegov z iných médií pravdepodobne nedozviete.

Náš tím sa však okrem spravodajstva snaží aj o návrat k rovnováhe a o pozitívnu perspektívu budúcnosti. Predstavujeme si svet, v ktorom sú ľudia skutočne informovaní a slobodní. Svet, kde bola vykorenená zhubná marxistická ideológia. Nedávno sme všetci zažili niekoľkoročné obmedzenie našich základných slobôd – vrátane slobody prejavu. Takže viete, že postaviť sa za pravdu nie je vždy jednoduché. Uvedomujeme si to. Už od našich skromných začiatkov na prahu 21. storočia – keď sme ručne zhotovili naše prvé vydanie novín v suteréne v Atlante – sme sa stali terčom kritiky Čínskej komunistickej strany (ČKS) za to, že sme prinášali správy o jej zločinoch proti ľudskosti. Naši reportéri boli napádaní, väznení a očierňovaní. V roku 2019 podpálili našu hongkonskú tlačiareň, napadli našich zamestnancov a zdemolovali naše novinové stánky za hranicami Číny. Naďalej však prekonávame bežnú cenzúru, blokovanie našich stránok na platformách a cielené útoky zo strany iných médií, vlád a veľkých technologických spoločností. Dnes sme silnejší, ako sme boli pred viac ako dvadsiatimi rokmi.

Naša redakčná séria článkov z roku 2004 „Deväť komentárov ku komunistickej strane“ inšpirovala masy Číňanov, aby vystúpili z ČKS. Doteraz z nej vystúpilo približne 410 miliónov ľudí. Napriek tomu, že v Číne je denník The Epoch Times zakázaný, stal sa hlavným informačným zdrojom pre milióny Číňanov, používajúcich služby virtuálnych privátnych sietí (VPN) na obchádzanie internetovej blokády. Vďaka našej oddanosti pravde sme si v Číne vybudovali sieť tajných informátorov, poskytujúcich nám presné informácie, najmä v prípadoch, keď ČKS porušuje práva čínskych občanov. Aj napriek tomu, že proti nám stojí sila celej komunistickej strany, The Epoch Times sa stalo nadnárodným médiom. Pokrývame 35 krajín a sme dostupní v 22 jazykoch, vrátane slovenského.

Každý odberateľ nás posúva vpred na ceste k oslobodeniu sveta z osídiel komunizmu za pomoci jeho najsilnejšieho protivníka – vedomostí. Bojujeme za vás a za budúce generácie, zachovávajúc si pevný postoj voči deštruktívnym agendám, ktoré zasahujú do vašej slobody. Vedomie, že sú tu ľudia ako vy, ľudia chápajúci hodnotu slobody prejavu a slobodnej tlače – to je to, čo nás všetkých v Epoch Times drží pri sile.

Nepodliehame príkazom žiadnej vlády, korporácie ani špeciálnych záujmových skupín – a ani nikdy nebudeme. Sme zodpovední len voči našim čitateľom – ľuďom, čo túžia po slobode a cenia si našu oddanosť „pravde a tradícii“. Sme hrdí na to, že môžeme každý deň prinášať informácie o témach, ktoré vás najviac zaujímajú – a čo je najdôležitejšie, chceme, aby ste vedeli, že nie ste sami. Hlboko načúvame našim čitateľom a predkladáme im taký druh skutočného dialógu, aký možno nájsť len v slobodnej spoločnosti. Veríme, že máte právo posúdiť, či je naše spravodajstvo objektívne a nestranné a potom si vytvoriť svoj vlastný názor.

Náš príbeh je aj vaším príbehom a dúfame, že spolu s nami otočíte stránku ďalšej kapitoly, aby sa nám spoločne podarilo obnoviť Pravdu a Tradíciu.