Piatok 21. júna, 2024
Na snímke zľava líder KDH Milan Majerský a zvolená europoslankyňa za KDH Miriam Lexmann. (Zdroj: FB / Milan Majerský)

KDH: Potvrdili sme pozíciu plnoformátovej strany

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) potvrdilo pozíciu plnoformátovej strany, ktorá je prítomná na miestnej, regionálnej, národnej i európskej úrovni. Dosiahlo historicky druhý najlepší výsledok, čo sa týka zisku počtu hlasov v eurovoľbách. Informovala o tom hovorkyňa KDH Lenka Kovár.

„Aj touto cestou chcem poďakovať a oceniť všetkých kandidátov KDH za ich odhodlanie a prácu počas tejto náročnej kampane,“ uviedol líder KDH Milan Majerský. Hnutie podľa neho získalo výsledok, ktorý je pozitívny z hľadiska celkového počtu hlasov, hoci sa to neodzrkadlilo na počte mandátov.

Pre kresťanských demokratov je prejavená dôvera voličov záväzok pokračovať naplno v práci na slovenskej a európskej pôde. „Výsledok eurovolieb na Slovensku považujem skôr za odzrkadlenie domácich problémov než európskych otázok. KDH je pritom jedinou alternatívou voči Smeru i PS, ktorí na európskej úrovni v mnohých zásadných otázkach hlasujú rovnako,“ vyhlásila zvolená europoslankyňa za KDH Miriam Lexmann.

Prečítajte si aj