Nedeľa 19. mája, 2024
Rozhovor Miluše Bittnerovej so speváčkou a herečkou Olgou Matuškovou v relácii Na kafeečko (Screenshot YouTube)

Epoch Times sú jediné noviny v USA, ktoré hovoria pravdu, hovorí manželka Waldemara Matušku

Manželka známeho českého speváka Waldemara Matušku, ktorý hral aj vo filmoch Keby tisíc klarinetov alebo Noc na Karlštajne, bola hosťom talkshow Na kafeečko. Veľmi zaujímavý rozhovor z októbra 2022 nám dodnes unikal a radi by sme sa k nemu vrátili.

Speváčka a herečka Olga Matušková (74) v rozhovore spomína na to, ako sa zoznámila s Waldemarom Matuškom, ako ju požiadal o ruku, ale aj na druhú svadbu po jeho smrti či na zážitky z bývalého Československa, odkiaľ v roku 1986 emigrovali do USA.  Dodnes žije v štáte Florida.

Na otázku moderátorky, či by mohla porovnať českú demokraciu a kapitalizmus s demokraciou a kapitalizmom v Amerike, O. Matušková, reagovala šokujúcou odpoveďou.

„V dnešnej dobe to odo mňa nechcite. V súčasnosti mi to niekedy pripadá, že je to za Bidena horšie ako ten najhorší komunizmus, ktorý tu bol,“ povedala O. Matušková. „Strašné. Je to naozaj strašné a ľudia si ani neuvedomujú, aké je to strašné, pretože my to všetko vnímame inak. My sme pred tým utiekli, a keď im to niekto povie, tak ani neveria, čo sa tu dialo.“

Na otázku „Aké sú konkrétne ukazovatele toho, čo hovoríte?“ odpovedá:

„ Učia to v školách… prasklo to počas covidu. Rodičia sa nikdy veľmi nezaujímali o to, čo presne ich deti v škole učia. Dali deti do školy a mysleli si, že to je to najlepšie, čo môžu urobiť,“ hovorí O. Matušková. „Teraz ich učia, aká je Amerika zlá. Ako za všetko, čo je na svete zlé, môže Amerika. Hovoria im, aký je komunizmus (skvelý)… aj nás to učili (v bývalom Československu), ale doma nám povedali, že to nie je pravda.“

„Deti boli doma (počas pandémie covidu) a rodičia nechodili do práce a teraz len pozerali, čo tým deťom nalievajú do hláv. Bola to taká katastrofa, že ja to ani nemôžem povedať bez emócií,“ priznáva česká speváčka a herečka.

Podľa Matuškovej je oblasť výchovy detí v amerických školách čoraz komplikovanejšia a deti sú konfrontované s genderovou ideológiou už v tretej triede. „Už v tretej triede sa malým deťom hovorí, že ešte nemôžu vedieť, či sú chlapec alebo dievča – a že, ešte si to môžu rozmyslieť,“ hovorí speváčka. „Nie však u nás na Floride. Náš guvernér na Floride to zakázal, ale vo verejných školách v Amerike (to) tak je. Začínajú nám však deti ,blbnúť‘ do takej miery, že sa nechávajú preoperovať. To je strašné.“

Okrem transgenderizmu a s ním spojeného procesu fyzickej zmeny pohlavia sa podľa O. Matuškovej silne presadzuje aj genderová ideológia, podľa ktorej si dieťa každý deň môže povedať, či sa cíti byť ženou alebo mužom, a môže to meniť podľa momentálnej situácie.

„Ak si dieťa povie, že sa v určitý deň cíti ako dievča, môže ísť v ten deň na dievčenské záchody,“ vysvetľuje O. Matušková. „V jednej škole sa stal prípad, keď chlapec, ktorý sa v ten deň cítil ako dievča, išiel na dievčenské záchody a znásilnil tam dievča. Niekto to natočil na telefón a dal to na internet. Otec dievčaťa prišiel do školy a strašne sa rozzúril. Zavolali naňho políciu, ktorá ho spútala, odviezla v putách a zavreli ho za to, že si dovolil niečo, čo si dovoliť nemal.“

O. Matušková povedala, že je rada, že sa na chvíľu dostala z toho prostredia, a následne okomentovala stav médií v Spojených štátoch.

„Tam sú len jediné noviny, ktoré napíšu pravdu, Epoch Times, inak všetky médiá, všetky okrem Foxu, pravdu nepovedia,“ povedala sedemdesiatštyriročná speváčka.

„Keď som po revolúcii prvýkrát prišla“ do bývalého Československa po páde komunistického režimu v roku 1989, „videli sme, že sa všetkým uľavilo a mohli hovoriť, čo chcú. Tak sme to vnímali. Ale teraz v Amerike sa ľudia začínajú báť.“

Po zmene politickej situácie v Československu v roku 1989 spolu s manželom niekoľkokrát navštívili rodnú krajinu. Prvýkrát prišli vo februári 1990, opäť koncertovali a vystupovali v televízii. Ich posledné spoločné vystúpenie v Českej republike sa uskutočnilo v roku 2007.

Pôvodný článok

Prečítajte si aj